O všem, co hýbe mým světem

Mein Bild
Innsbruck, Tirol, Austria
"Co dosažením cílů získáte, není tolik důležité jako to, čím se v průběhu cesty k těmto cílům stanete."
~ Zig Zigar ~

"Nerozebírejte pořád, čeho všeho můžete jednou dosáhnout. Raději přemýšlejte, jak moc můžete milovat to, co právě teď děláte."
~ Leo Babauta ~

5. Mai 2012

Citáty o postojích

V této době, dříve než kdy jindy, potřebujeme slyšet slova, která nás povzbudí a posílí. Ten kdo hledá, nachází, a jestli cítí, že ještě nenašel, tak už brzy najde. Čas je pojem, který známe jen my, zde na Zemi. A proto jsem se rozhodla se s vámi podělit o několik citátů, které sbírám a které mám ráda.

Nauč sa zo slzami v očiach smiať, nauč sa pohladiť zavretú dlaň, rozdať všetko a nevziať nič. A uvidíš, že oplatí sa žiť.


Važte si sami sebe. Jediní lidé, kteří ve vás vidí rohožku přede dveřmi, jsou ti, kteří mají špinavé boty.
Leo Buscaglia

Základem našeho zdraví je "Mít se rád". Když se nás někdo zeptá, jestli se máme rádi, odpovíme pravděpodobně bez váhání, že ano. Bohužel to však často bývá spíš vyjádření vztahu k našemu abstraktnímu já, než skutečné přijetí sám sebe. Pokud se mám opravdu rád, je pro mě v každé situaci samozřejmostí se sebe zastat, nezraňovat se, nezaprodávat svou duši a v případně, když něco zvořu, umět si dát milost. Základem fyzického i psychického zdraví je tedy být sám sobě nejlepším přítelem.

Hlupáci zvítězí vždy jen nad hlupáky. Moudří lidé vítězí sami nad sebou.
B.Ducourant

Čas je ako minca vášho života. Je to jediná minca, ktorú máte a len vy určujete ako bude zhodnotená. Hlavne dávajte pozor, aby ju iní nezhodnocovali za vás!
Carl Sandburg (1878 - 1967)

Veškeré zlo v životě pochází z duševní prázdnoty, nudy, lenosti, a to vše je nevyhnutelné, když si člověk zvykne žít na účet druhých.
Anton Pavlovič Čechov

Účinek úderu nezávisí na tom, jak často a jakou silou udeříme, ale kam.

Kdo sází stromy, i když ví,
že nikdy nebude sedět
v jejich stínu, přinejmenším
začal chápat smysl života.
R. Thákur

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

Sleduj můj blog!

Translate

中文(简体) Português English (US) Français Deutsch Italiano 日本語 한국어 Русский Español