O všem, co hýbe mým světem

Mein Bild
Innsbruck, Tirol, Austria
"Co dosažením cílů získáte, není tolik důležité jako to, čím se v průběhu cesty k těmto cílům stanete."
~ Zig Zigar ~

"Nerozebírejte pořád, čeho všeho můžete jednou dosáhnout. Raději přemýšlejte, jak moc můžete milovat to, co právě teď děláte."
~ Leo Babauta ~

14. Februar 2012

A co je to EOI? Je to jazyková škola, jedna z nejlepších ve Španělsku Escola Oficial d´Idiomes, jejíž Tarragonská pobočka, tedy ta, kam jsem nakonec chodila celkem tři roky za sebou já sama, dostala v roce 2012 ocenění ISO.

Jazykové kurzy, které pořádá, trvají celý školní rok, tedy od října do konce května. Začátkem června se pak konají vždy zkoušky. Kromě španělštiny se na ní vyučuje i katalánština, němčina, angličtina a ruština.

Po přihlášení se je nutné nejprve absolvovat test de nivell, aby ste mohli začít tím správným kurzem. V průběhu vyučování se lektoři snaží používat online platformu moodle. Nejpřínosnější však zůstává samotná výuka, zejména pokud potřebujete vysvětlit gramatiku.

Profesor Luis Lázaro, který mne učil, je již starší pán, za to velmi přátelský a ochotný věnovat se člověku ještě úctyhodnou dobu po skončení hodiny, když za ním příjdete. Možná tím však svým žákům vynahrazoval jeho stále pozdnější typicky španělské příchody :)

Škola měla až do školního roku 2013 v Tarragoně své umístění na Rambla Nova, tedy přímo v centru a nedaleko Miradoru s uchvacujícím výhledem na moře a nedaleký přístav. Po té byla přestěhována do zrenovované budovy s vlastním nádvořím na Carrer Smith, jen nepatrný kousek od podchodu k pláži.

EOI neorganizuje letní kurzy, což je škoda, jenže zájem bývá velmi malý, a navíc jsou tu i jiné školy, které organizují přes léto intensívní kurzy, ty však na druhou stranu cenově překračují částku, kterou dáte na EOI za kurz na celý rok. Mimo to město a katalánská vláda nabízejí nižší nively španělštiny zdarma nebo za velmi pouhé poplatky, úroveň výuky a přístup profesorů se ovšem nevyrovná ani zdaleka těm v kurzech EOI. Alespoň dle mých vlastních zkušeností. Takže pokud někdo tráví delší dobu ve Španělsku a chce se něco naučit a nejde mu jen o potvrzení na konci kurzu a může si kurz shánět přímo na místě, protože na dálku se nedají kurzy domluvit, vycházejí kurzy na EOI jako jedny z nejlepších a můžu je vřele doporučit.

http://www.eoitarragona.cat

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

Sleduj můj blog!

Translate

中文(简体) Português English (US) Français Deutsch Italiano 日本語 한국어 Русский Español